هكر هكر .

هكر

10 هكر مشهور دنيا را بهتر بشناسيد

دانستنيها:

RICHARD MATTHEW STALLMAN

مايكروسافت را پكاندريچارد متيو استالمن در دنياي مجازي به عنوان هكر شناخته نمي شود بلكه او را به عنوان رهبر مبلغان نرم افزارهاي آزاد مي شناسند. اما همين رهبر به علت قدرتي كه در برنامه نويسي دارد هكر ماهري هم هست. در ضمن او از دشمنان سرسخت مايكروسافت است.

در دسته بندي هكرها يك هكر كلاه سفيد است و در دنياي مجازي تا به حال خرابكاري نكرده ولي مانند هر هكري به حريم شخصي اعتقاد ندارد و مي گويد تمام اطلاعات دنيا بايد به اشتراك گذاشته شود.

اين هكر آمريكايي كنفرانس هاي بسياري درباره هك و هكرها برگزار كرده و چهره هكرهاي واقعي را به دنيا نشان داده است. يكي از كارهاي معروف او هك كردن قوي ترين سيستم امنيتي مايكروسافت است.

استالمن درحالي كه نماينده مايكروسافت در كنفرانس و در حال توضيح دادن همين مثلا قوي ترين سيستم امنيتي بود به شبكه نفوذ كرد و در مقابل همه حضار و تنها در مدت 8 دقيقه، نرم افزار را هك كرد و در فهرست سياه مايكروسافت قرار گرفت.DAVID SMITH

خالق مليساآيا تا به حال اسم ويروس مليسا به گوش شما خورده است؟ اين ويروس كه فقط از طيق اي ميل منتقل مي شود، توسط ديويد اسميت نوشته شد كه براي يك دهه كل شبكه پست الكترونيكي را بدنام كرد.

مليسا يك ويروس ساده است كه روي اي ميل ها مي نشيند و اطلاعاتي ناخواسته را براي همان اي ميل ارسال مي كند. مليسا در عرض يك هفته به 80 سرور مختلف دسترسي پيدا كرد و اطلاعات آنها را براي افراد مختلف ارسال مي كرد و سپس رمز عبور اي ميل را براي ديويد اسميت مي فرستاد تا به تمام اطلاعات دسترسي داشته باشد.

اگرچه تا آن موقع 60 هزار ويروس براي اي ميل وجود داشت اما اين رويروس خطرناك ترين اعلام شد و حتي خود اسميت هم نتوانست آن را غيرفعال كند. اين ويروس همچنان در دنياي مجازي به فعاليت اش ادامه مي دهد.ROBERT MORRIS

خالقي كرمي كه اينترنت را به هم ريخترابرت موريس سال 1988 يك كرم اينترنتي طراحي كرد. ويژگي اين كرم اين بود كه نيازي به دانلودشدن نداشت و فقط با بازكردن يك سايت به سيستم كاربر منتقل و در عرض يك ساعت آن قدر تكثير مي شد كه حافظه رم را پر مي كرد. اين كرم در عرض يك هفته حدود يك دهم اينترنت را آلوده كرد و بسياري از سرورها و سايت ها را به تعطيلي كشاند.

موريس در همان سال دستگير شد و در حالي كه ابراز پشيماني مي كرد، گفت: فقط قصد داشته با يك نفر شوخي كند. او به دليل آلوده كردن اينترنت بزرگ ترين هكر آن سال شناخته شد و به پرداخت جريمه 15 ميليون دلاري و پاك كردن كل اينترنت از اين كرم محكوم شد با اينكه كرم را كاملا از بين برد ولي چون اين نرم افزار قابليت خود تكاملي داشت، هنوز در بعضي قسمت ها نوادگان اين كرم به صورت هرزنامه ديده مي شوند، موريس با اينكه جريمه شده بود ولي سال هاي بعد هم دست به اقدامات مشابهي زد.VLADMIR LEVIN

جيمزباند هكرهاولاديمير لوين از قوي ترين هكرهاي كلاه قرمز محسوب مي شود او اهل سن پترزبورگ روسيه است و يك رياضيدان برجسته به شمار مي رود.

لوين، سال 1994 به سيتي بانك كه يكي از بانك هاي جهاني است تنها با استفاده از يك لپ تاپ ساده نفوذ كرد. در ابتدا نتوانسته بود كار خاصي انجام دهد ولي بعد از يك ماه با پيدا كردن يك حفره امنيتي در سيستم بانك موفق شد به تمام حساب هاي موجود در اين بانك دسترسي پيدا كند. او در ابتدا چند حساب مجازي به وجود آورد و سپس از حساب كاربران تمام جهان مبلغ 10 ميليون و 400 هزار دلار را به حساب مجازي خود منتقل كرد. يك هفته بعد در اثر يك اشتباه كوچك پليس بين المللي او را شناسايي و دستگير كرد لوين هنوز در زندان است و به عنوان هكر عمر كوتاهي داشته است ولي به علت حرفه اي عمل كردن به او «جيمزباند هكرها» مي گويند.STEVE JOBS / STEVE WOZNIAK

7 دقيقه و 43 ثانيه مكالمه رايگانجابز و وزنياك از بنيانگذاران شركت اپل هم هكر بودند آن هم از دسته كلاه سياه! آنها از همان روزگار جواني با يكديگر همكار بودند و قسمتي از دوره جواني خود را به عنوان هكر زندگي كردند. وزنياك و جايز در زمينه هك تلفن ها و ايجاد ارتباطات بدون هزينه فعاليت مي كردند. آنها موفق شدند جعبه هاي كوچكي طراحي كنند كه به مردم اجازه مي داد بدون هزينه به مدت 7 دقيقه و 43 ثانيه مكالمه رايگان داشته باشند. بيشتر مشتريان آنها دانشجوياني بودند كه براي تحصيل به آمريكا مي رفتند و مي خواستند براي ارتباط برقراركردن با خانواده خود هزينه كمتري بپردازند. نرم افزار Skype كه امروزه مورد استفاده قرار مي گيرد بعدا براساس ايده جابز و وزنياك ساخته شد.KEVIN POULSEN

دانته تاريككوين پولسن، متخصص هك از طريق امواج راديويي است او بيشتر هك هاي خود را از طريق تلفن همراه انجام داده است. پولسن بارها و بارها به شبكه هاي تلفني مانند AT&T نفوذ كرده و سيستم آنها را به مدت چند ساعت و حتي چند روز از كار انداخته است ولي شهرت خود را به علت هك تاريخي مخابرات واحد شبكه راديويي KIISFM لس آنجلس آمريكا به دست آورد و از آن روز در جامعه هكرها با نام دانته تاريك شناخته شد.

شبكه راديويي KIISFM در سال 1991 يك مسابقه راديويي برگزار كرده بود و به برنده مسابقه اتومبيل پورشه مدل S2944 جايزه مي داد. در آن زمان پولسن بسيار جسورانه عمل كرد او تصميم گرفت برنده پورشه باشد سيستم مخابرات را هك كرد و تمام تماس هاي تلفني به شبكه راديويي را مسدود كرد. سپس براي لونرفتن هك ديگري در شبكه تلفني انجام داد و با شبكه، 102 تماس تلفني تقلبي برقرار كرد كه هركدام برنده مي شدند در حقيقت او برنده شده بود.

از آنجا كه فكر برنده شدن او را از سيستم هاي امنيتي خود غافل كرد همان روز توسط هكرهاي FBI هك و دستگير شد. پولسن كه براي بردن جايزه تمام سيستم مخابراتي كشور را مختل كرده بود به 51 ماه حبس و پرداخت جريمه نقدي محكوم شد.YAN ROMANOVSKY

پسر مافيايييان رومانوسكي يكي ديگر از هكرهاي مخوف روسي است. او تا به حال صدمات بسياري به اينترنت وارد كرده است. رومانوسكي كه به نام مافيابوي نيز شناخته مي شود به سايت هايي مانند ياهو، اي بي، آمازون و... حمله كرده است.

حملات او ماه ها كار اين سايت ها را به تاخير انداخته و صدمات مالي جدي به آنها وارد كرده است. بعد از حمله سال 1998 او به فروشگاه اينترنتي اي بي تمام حساب هاي شركت خالي شد و تا مرز تعطيلي پيش رفت ولي رومانوسكي مقداري از پول ها را برگرداند و گفت اگر اي بي تعطيل شود من سرگرمي شب هاي تعطيلم را از دست مي دهم.

سرانجام او در فوريه سال 2000 دستگير شد. در دادگاه هيچكدام از اعمال خود را انكار نكرد. وكيل او گفته بود اگر رومانوسكي مي خواست مي توانست آسيب هاي غيرقابل تصوري به شما وارد كند. رومانوسكي از طريق يك اسكريپت به نام Kiddie حملات خود را انجام مي داد و تا سال 2000 كه او اين اسكريپت را در ازاي آزادي اش نفروخته بود هيچ كس آن را نمي شناخت و راهي براي مقابله با آن وجود نداشت. امروزه اين اسكريپت حداكثر مي تواند در حد يك هرزنامه عمل كند و خطري ندارد.GARY MCKNNON

متواري هميشگي
در سال 2002 يك پيغام عجيب روي صفحه اصلي سايت ارتش آمريكا ارسال شد «سيستم امنيتي شما مختل شد. من به تنهايي اين كار را كردم».

مك كينن، مدير يك شركت كامپيوتري اسكاتلندي است. او اولين كسي بود كه موفق شد يك نفره تمام سيستم هاي قواي دريايي، زميني و هوايي ارتش آمريكا به همراه ناسا و 97 شركت عظيم كامپيوتري را در عرض يك شب هك كند.

مك كينن معتقد بود آمريكا اطلاعات محرمانه اي را روي سرورهاي خود نگهداري مي كند و مي خواست به آنها دسترسي پيدا كند البته نتيجه هك هاي يك شبه او تنها خسارت 700 هزار دلاري بود كه به آمريكا وارد شد. مك كينن بعد از انجام اين هك از اسكاتلند فرار كرد و تا به امروز پيدا نشده است. به همين دليل اسرار هك او هنوز فاش نشده است.GEORGE HOTZ

سوني را به زانو درآوردجورج هاتز بزرگ ترين هكر سال 2011 است. هاتز اسم مستعار است و تا به حال اسم واقعي او معلوم نشده ولي همه ما او را با هك كردن شركت سوني و دستگاه پلي استيشن 3 مي شناسيم. از آن موقع او را به عنوان هنرمند هكرها نيز شناخته شده روش فرار از زندان او شاهكاري در دنياي هك محسوب مي شود.

او توانست با استفاده از روش ابداعي خودش تمام اطلاعات استفاده كنندگان از PS3 از اسم گرفته تا شماراه حساب و آدرس محل سكونت را دربياورد و شناسايي هم نشود. هاتز اين حمله را در دو نوبت انجام داد و در هر دو نوبت هم پيروز شد و سوني را تا مرز سقوط پيش برد.

او در آوريل همان سال روش فرار از زندان خود را به صورت عمومي انتشار داد و شركت سوني را بسيار عصباني كرد زيرا با اين روش بازي هاي PS3 هم كه گفته شده بود كرك نمي شوند، كرك شدند. به اين ترتيب سوني تا هنگامي كه براي اين محصول بازي توليد مي كند متحمل ضرر و زيان خواهد شد.WILLIAM NAPSTER

ضربه به كل اينترنت

اوايل سال 2001 شركت نورتون آنتي ويروس اعلام كرد سيستمي طراحي كرد كه مي تواند تمام ويروس هاي دنياي مجازي را شناسايي و غيرفعال كند. شب همان روز پيامي روي سيستم مركزي شركت نورتون ظاهر شد كه نوشته بود «لطفا حرف خود را پس بگيريد». نورتون به آن پيغام جواب نداد و دوباره اعلام كرد كه از كل اينترنت محافظت مي كند.

صبح روز بعد هيچ سيستمي به اينترنت متصل نمي شد و دنياي مجازي به صورت كامل از كار افتاده بود. اين بزرگ ترين هك ثبت شده در تاريخ است هكر گمنام آن كه البته با نام هايي چون ويليام نپستر يا ساترال هم از او ياد مي كنند اعلام كرد ويروسي در اينترنت پخش كرده كه آن را از كار بيندازد.

او اين كار را فقط براي رقابت با شركت نورتون انجام داده تا ديگر هيچ شركتي ادعاي امنيت كامل نكند. هكر گمنام، شب همان روز اعلام كرد فقط به خاطر اينكه مي خواهد تنها دخترش در آينده دنياي شادتري داشته باشد اينترنت را دوباره راه اندازي مي كند ولي ويروس را فقط غيرفعال مي كند و اگر روزي دوباره لازم شد آن را فعال خواهد كرد. تا به امروز 40 درصد از ساختار اين ويروس شناخته شده ولي هيچ كس قادر به حذف آن نبوده است.

برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۲۱ شهريور ۱۳۹۵ساعت: ۰۶:۲۱:۱۵ توسط:hacker موضوع: